Zapraszamy rodziców na zebrania z wychowawcami, które odbędą się 3 czerwca 2025 roku wg harmonogramu:
Aktualności
Wywiadówki
MŁODZI GŁOSUJĄ 2025
W ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują 2025” uczniowie i uczennice z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie mieli okazję wziąć udział w symulacji wyborów i tak jak dorośli zagłosować 14 maja na wybranych kandydatów i kandydatki na Prezydenta RP. Na kogo zagłosowali?
Frekwencja w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie wyniosła 46,12%, oddano 137 głosów ważnych.
Ilość oddanych głosów na kandydata:
BARTOSZEWICZ Artur - 1
BIEJAT Magdalena Agnieszka - 7
BRAUN Grzegorz Michał - 20
HOŁOWNIA Szymon Franciszek - 0
JAKUBIAK Marek - 0
MACIAK Maciej - 0
MENTZEN Sławomir Jerzy - 60
NAWROCKI Karol Tadeusz - 7
SENYSZYN Joanna - 15
STANOWSKI Krzysztof Jakub - 6
TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz - 3
WOCH Marek Marian - 1
ZANDBERG Adrian Tadeusz - 17
Wyniki szkolnych wyborów wprowadzone zostały przez zespoły uczniowskie pod opieką nauczycieli-koordynatorów na dedykowaną projektowi platformę przygotowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Na tej podstawie organizator opublikuje ogólnopolskie wyniki. Dzięki temu opinia publiczna może poznać poglądy młodzieży, która wkrótce uzyska prawa wyborcze i będzie współdecydować o wyglądzie polskiej sceny politycznej.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu.
NOWOCZESNA SZKOŁA - LEPSZE JUTRO
Nazwa projektu: „Nowoczesna szkoła – lepsze jutro”
Data zawarcia umowy: 11.04.2025 r.
Numer projektu: FESL.10.14-IZ.01-0A68/24
Okres realizacji projektu: 23.04.2025 r – 31.03.2027 r.
Realizator zadania: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie
Wartość całkowita projektu Realizatora – 1 323 223,54 zł
Informacja o finansowaniu: projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Partnerzy: brak
Projekt jest realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.10 „Fundusze Europejskie na transformację”, Działanie FESL.10.14 „Infrastruktura kształcenia zawodowego”
Przedmiotem projektu jest:
Doposażenie pracowni grafiki komputerowej dla zawodu technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz pracowni diagnostyki samochodowej dla zawodu technik pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie wraz z poprawą dostępu do ww. sal dla osób z niepełnosprawnościami oraz likwidacja barier architektonicznych.
Grupy docelowe: Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia kompetencji uczniów i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie kształcących się w zawodach technik grafiki i poligrafii oraz technik pojazdów samochodowych. Doposażenie pracowni pozwoli na stworzenie warunków do prowadzenia zajęć zawodowych w kierunkach oczekiwanych przez rynek pracy.
Cele projektu: Głównym celem jest podniesienie standardu obecnie funkcjonujących pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Wodzisławski. W wyniku realizacji przedsięwzięcia osiągnięty zostanie cel dostosowania infrastruktury szkoły do prowadzenia zajęć zawodowych w kierunkach oczekiwanych przez rynek pracy. Baza dydaktyczna zostanie unowocześniona, aby warunki nauczania były dostosowane pod potrzeby pracodawców i zachodzące zmiany związane z postępem technologicznym. Zostaną doposażone pracownie do praktycznej nauki zawodu, co przełoży się na wysoką jakość zajęć edukacyjnych, a także uzyskanie przez uczniów kompetencji odpowiadających potrzebom dynamicznie rozwijającego się rynku pracy.
Dzięki pozyskanym środkom europejskim w ramach projektu „Nowoczesna szkoła – lepsze jutro” pracownie zostaną doposażone w m.in.:
- zestawy komputerów do obróbki graficznej wraz z tabletami graficznymi
- zestaw ploterów
- drukarkę 3D
- zestawy panelowe: układy zapłonowe pojazdu, aktoryka systemów pojazdowych, stanowisko badania alternatorów i rozruszników, system sterowania silnikiem Common Rail, sensoryka pojazdu, oświetlenie pojazdu
Budynek szkoły zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Wartość całkowita projektu/zadania – 3 332 878,71 zł
Wysokość wkładu własnego do projektu/zadania – 499 931,78 zł
Wysokość dofinansowania do projektu/zadania – 2 832 946,93 zł
Wysokość dofinansowania z Funduszy Europejskich do projektu/zadania – 2 499 659,06 zł
Link do strony Beneficjenta: https://www.powiatwodzislawski.pl/projekty-ue/nowoczesna-szkola-lepsze-jutro
Archiwum Aktualności